Grupy

Trening Umiejętności Społecznych

Zapisanie dziecka na zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w Przystani Psychologicznej lub Terapeutycznej to nie tylko powierzenie go opiece doskonałych profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem - to również udział w unikalnym programie mającym na celu całościowe wsparcie jego umiejętności społecznych.

Trening Umiejętności Społecznych to zajęcia grupowe skierowane do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych, nieśmiałych, mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.

Nasze grupy wiekowe: 4-6, 7-9, 10-12 i 13-15 lat.

Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania w sytuacjach społecznych poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie akceptowane.

Celem zajęć jest:

  • trening umiejętności społecznych
  • trening umiejętności komunikacyjnych
  • trening modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie
  • umiejętność współpracy w grupie
  • metody radzenia sobie z emocjami
  • praca nad przestrzeganiem zasad
  • uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
  • odreagowanie napięć emocjonalnych
  • kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów

O przystąpieniu do grupy decyduje kwalifikacja z psychologiem prowadzącym zajęcia (50 minut, płatne 100 zł).

Aby pomóc dzieciom w procesie zmiany rodziców zapraszamy na Trening Umiejętności Rodzicielskich, który rozpoczyna się po feriach 2018. Na Ursynowie TUR będzie miał formę 12 cotygodniowych spotkań, które poprowadzi psycholog Damian Berent.
Dla rodziców dzieci uczęszczających na TUS u nas oferujemy 50% zniżki na TUR.
Na rok 2018 zaplanowaliśmy również dla Państwa cykl bezpłatnych wykładów dotyczących rodzicielstwa.

OSOBOM KONTYNUUJĄCYM UDZIAŁ W KOLEJNYCH CYKLACH TRENINGU, PRZYSŁUGUJE 10% ZNIŻKI.

Z dumą informujemy, że od 2016 roku, Przystań Psychologiczna została zakwalifikowana jako placówka dydaktyczna szkoląca studentów Uniwerystetu Humanistycznospołecznego USWPS! Nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i organizacji zajęć TUS, zaowocowało otwarciem programu stażowego dla studentów USWPS, dzięki któremu terapeuci prowadzący zajęcia korzystają z pomocy zaangażowanych i szkolących się w psychologii rozwojowej studentów, a rodzice uczestniczący w cyklu TUS mają możliwość wykorzystania dodatkowych, bezpłatnych godzin konsultacyjnych ze stażystami, w zależności od potrzeb. Kształcimy kolejne pokolenia psychologów - dzięki temu, oferujemy wysoce profesjonalne zajęcia dla dzieci, będące zbiorem doświadczeń oraz wykształcenia naszych prowadzących.

 

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się na nowy cykl zajęć, który rozpocznie się w semestrze jesiennym 2018!

Zachęcamy do zapisów: tel.: 533 355 888

 

Zapisz się - Zapisz się na kwalifikację

Napisz Zadzwoń